Miszmasz

Język polski jest wspaniały

8 marca 2016

fot. Panna Aparatka

Czy mieszkając z dzieckiem za granicą można jednocześnie zapewnić mu edukację w ojczystym języku i w języku kraju zamieszkania? Czy to możliwe, żeby dziecko realizowało program nauki języka polskiego, polskiej historii, geografii…? Czy jest szansa, żeby uczeń otrzymał jednocześnie świadectwo polskie i zagraniczne? Bez względu na to w jakim mieszka mieście, kraju i na którym kontynencie? Tak! Polska Internetowa Szkoła Libratus to jak zjeść ciastko i mieć ciastko :).

Pielęgnowanie języka polskiego u dzieci dorastających na emigracji to nie jest łatwa sprawa. Szczególnie, gdy dziecko już urodziło się za granicą, albo gdy tylko jedno z jego rodziców jest Polakiem. Dzieci, które wyjechały już w starszym wieku również, po jakimś czasie, mogą gorzej sobie radzić z polską pisownią czy gramatyką, niż ich mieszkający w kraju koledzy. Jedak kiedy się o to zadba to o plusach dwujęzyczności można się rozpisywać godzinami.

Istotną kwestią jest także dopilnowanie by szkrab miał szansę poznawać polską historię czy miał kontakt z polską literaturą. To właśnie idea zapewnienia polskiej edukacji dzieciakom mieszkającym za granicą przyświecała twórcą projektu Polskiej Szkoły Internetowej Libratus.

Jak to działa?

Nauka odbywa się w domu o dowolnej porze. Funkcję nauczyciela pełni rodzic, opierając się o scenariusze lekcyjne i repetytoria. Każde dziecko otrzymuje także dostęp do internetowej platformy z szeroką gamą materiałów. Dodatkowo, raz w tygodniu odbywają się tak zwane „Webinaria”, czyli lekcje on-line prowadzone przez pedagogów. By nauka była przyjemnością program jest mocno urozmaicony. Prezentacje, filmy edukacyjne, interaktywna tablica oraz gry – to tylko niektóre z dodatkowych form nauki. Co ważne, dziecko każdy rok szkolny kończy egzaminem, który jest drogą do otrzymania świadectwa. Dokument niczym nie różni się od tych, jakie otrzymują dzieci uczące się stacjonarnie w Polsce. Jest to super rozwiązanie w przypadku, gdy pobyt za granicą nie jest na stale i planuje się wrócić do kraju. Warto także dodać, że szkoła jest bezpłatna.

Program jest skierowany zarówno do uczniów zerówki, szkoły podstawowej jak i gimnazjum.

Żeby zapisać dziecko na naukę w roku szkolnym 2016/2017 trzeba zalogować się tutaj. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

You Might Also Like