Podróże - małe i duże

Po drugiej stronie wzgórza – Villefranche-Sur-Mer

2 stycznia 2016

Villefranche-Sur-Mer to mała miejscowość tuż obok Nicei. Liczące trochę ponad 5 tysięcy mieszkańców miasteczko, znajduje się po drugiej stronie nicejskiego wzgórza Mont Boron. Można tu dojechać z dworca Nice Riquier w 5 minut.

Villefranche jest znane ze swojej malowniczej zatoki, która często określana jest jako jedna z najpiękniejszych na świecie. Wyjątkowego uroku temu miejscu nie da się odmówić. Miejscowość znajduje się u podnóża malowniczych wzgórz, a woda w zatoce jest przejrzysta i ma piękny turkusowy kolor.

SAMSUNG CSC

Zabudowa miasteczka jest kwintesencją południowej architektury. Stare kamienice, wąskie uliczki, czerwone dachówki… to wszystko sprawia, że od razu czuć atmosferę południa.

Miejsce jest popularne także ze względu na swoją plażę. Choć jest niewielka, to nie ma na niej kamieni jak w Nicei, a drobny żwirek.

Nie brakuje tu także klimatycznych restauracji i urokliwych kawiarni. Warto przysiąść w porcie na kawę i podziwiać żaglówki lub skosztować śródziemnomorskiej kuchni w jednej z restauracji na starym mieście. Leniwa i spokojna atmosfera Villefranche-Sur-Mer udziela się zwiedzającym. ;)

You Might Also Like